Benešov u Semil

12345

Pozvánka na Benešovskou osmičku 2010

img00120

TJ Benešov u Semil pořádá každoročně na počátku října dva běžecké závody, které jsou součástí tzv. Benešovského běžeckého podzimu. Jedná se o přespolní běh Benešovská 8, určený pro dětské a dospělé kategorie, a především Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím.

V sobotu 2. října 2010 se koná 38. ročník přespolního běhu "Benešovská osmička". Pořadatelé z Tělovýchovné jednoty Benešov u Semil pro účastníky připravili tradiční tratě v okolí Benešova - 8 000 m pro muže a veterány a 2 250 m pro ženy, dorost a příchozí. Společný start hlavního závodu pro výše uvedené kategorie je ve 15,00 hodin ve sportovním areálu v hořením Benešově.

img00001, obrázek se otevře v novém okněSrdečně zvány jsou mladí závodníci žákovských a dětských kategorií. Pro přítomné děti, místní i potomky přespolních závodníků, je od 13,30 hodin připraven vložený na tratích od 50 do 1500 metrů.

Loňský ročník přivedl do Benešova bezmála stovku závodníků, z toho čtyři desítky startujících v dospělých a dorosteneckých kategorií. Benešovská trať je ze strany účastníků hodnocena jako skutečný přespolní běh. Na závodníky čekají tradiční tratě v okolí sportovního areálu a na svahu stejnojmenného vrchu. Krom lesních a polních cesta místních komunikací nechybí ani pasáže po lesních pěšinách a volných loukách. Často se znatelným převýšením.

Závod je společně s následujícím Benešovským maratónem a Benešovským maratónem Pojizeřím součástí neoficiálního Benešovského běžeckého podzimu a úvodním dílem Benešovské kombinace o nejvšestrannějšího účastníka benešovských závodů. Kromě podzimního přespolního běhu je její součástí lednový závod v běhu na lyžích "Benešovská 15" a jarní "Benešovský duatlon (MTB)".

38. ročník tradičního přespolního běhu je v roce 2010 poprvé součástí nového seriálu Xpower cup. Seriál založený a podpořený společností Aminostar sdružuje vybrané regionální běžecké závody a je zaměřený na dorost a dospělé kategorie. Benešovká osmička se dostala do společnosti závodů jako Lesní běh Kalichem (květen), Popelka (červen), Jilemnice - Žalý (září) a Janovská 11 (říjen).

Vytvořeno 4.7.2010 16:45:47 - aktualizováno 22.9.2010 23:46:17 | přečteno 1406x | Ing. Jiří Lukeš