Benešov u Semil

12345

Benešovská osmička 2011

DSC04554

Tělovýchovná jednota Benešov u Semil pořádá každoročně na přelomu září a října běžecké závody, které jsou součástí tzv. Benešovského běžeckého podzimu. Jedná se o přespolní běh Benešovská 8, určený pro dětské a dospělé kategorie, a Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím. 38. ročník Benešovské osmičky je součáastí seriálu Xpower cup 2011.

V sobotu 24. září 2011 proběhne 38. ročník přespolního běhu "Benešovská osmička". Pořadatelé z Tělovýchovné jednoty Benešov u Semil pro účastníky připravili tradiční tratě v okolí Benešova u Semil a na svazích stejnojmenného vrchu (567 m n. m.) - 8 250 m pro muže a veterány a 2 250 m pro ženy, dorost a příchozí. Společný start hlavního závodu je v 15 hodin ve sportovním areálu Benešov u Semil.

Srdečně zvány jsou také mladí závodníci žákovských a dětských kategorií. Pro přítomné děti, místní i potomky přespolních závodníků, je od 13,30 hodin připraven vložený závod na tratích od 50 do 1500 metrů.

Ročník 2010 přivedl do Benešova stovku závodníků, z toho čtyři desítky startujících v dospělých a dorosteneckých kategorií. Benešovská trať je ze strany účastníků hodnocena jako skutečný přespolní běh, vedený po lesních a polních cestách, místních komunikacích, lesních pěšinách a volných loukách, často se znatelným převýšením. Prvenství z loňského ročníku obhajuje liberecký Radek Linhart (Kerda team), na startu jistě nebude chybět ani několikanásobný vítěz z předchozích let Jiří Čivrný mladší.

Závod je společně s následujícím Xpower Benešovským maratónem a půlmaratónem Pojizeřím součástí neoficiálního Benešovského běžeckého podzimu. 24. ročník maratónského a půlmaratónského běhu je připraven na sobotu 8. října 2011.

Tradičního přespolního běhu je v roce 2011 součástí seriálu Xpower cup 2011. Seriál založený a podpořený společností Aminostar sdružuje vybrané regionální běžecké závody a je zaměřený na dorost a dospělé kategorie. Benešovká osmička se dostala do společnosti závodů jako Lesní běh Kalichem (květen), Popelka (červen), Jilemnice - Žalý (září) a Janovská 11 (říjen) a dalších.  Více na http://www.xpowercup.cz/.

Závod je pořádán s podporou Libereckého kraje a obce Benešov u Semil. Partnerem závodu je společnost Aminostar, s.r.o..

Liberecký kraj Znak obce  XPC 2011 LOGO Aminostar 

Vytvořeno 23.8.2011 21:20:56 | přečteno 1346x | Ing. Jiří Lukeš