Benešov u Semil

12345

Duatlon 2011 pod taktovkou reprezentantů

S6301688

V Benešově u Semil proběhl v neděli 8. května 29. Benešovský duatlon, který za krásného jarního počasí připravila Tělovýchovná jednota Benešov u Semil jako součást Poháru Libereckého kraje 2011 v triatlonu a duatlonu. Na účastníky z řad mužů, veteránů, žen, dorostu a žactva byly připraveny tratě v okolí obce a na svahu stejnojmenného vrchu (Benešov, 567 m n.m.) o délce 5 – 15 – 3 km (běh – kolo – běh), resp. 3 – 8 – 3 km. Vše v terénní variantě.

Navzdory nižší účasti způsobené termínovou kolizí s dalšími akcemi v regionu si závod udržel vynikající sportovní úroveň, kterou zde představovali reprezentanti České republiky. Jednalo se o Pavla Jindru (mistr ČR a reprezentant v zimním triatlonu) a Leoše Roušavého (reprezentanta ČR v kvadriatlonu). Oba mají již na svém kotě vítězství v benešovském závodu a, stejně jako loňský vítěz jan Kubíček, se do Benešova rádi vracejí.

Oba favorité také od počátku převzali otěže závodu do svých rukou. V závěrečném běhu rozhodl o konečném vítězství Pavel Jindra (Labe tri klub) v čase 1:20:52 hodin. Druhý Leoš Roušavý (KED Cyklomax) zaostal za svým soupeřem o více než minutu. V cíli zmínil, že se připravuje na světový pohár v kvadriatlonu a tomu přizpůsobil i své vystoupení v závodu. Na stupních vítězů ho doprovodli kolega z týmu Jakub Jaroš.

Nejlepším veteránem (nad 40 let) se stal Josef Vejnar (ČSK Vysoké nad Jizerou). Mezi ženami zvítězil Michaela Mikásková (Spartak Vrchlabí), pro změnu veteránská mistryně světa v běhu na lyžích. Nejrychlejším na kratší trati však byl jedenáctiletý mladší žák Tomáš Dufek ze SEBA Tanvald. Pikantní byl na kratší trati také rodinný souboj rodiny Závěrkových. Dcera Eliška, vítězka mezi žákyněmi, nakonec nestačila na svého otce, který startoval a zvítězil v kategorii příchozích.

Celý závod provázelo příjemné počasí a přátelská atmosféra, ke které přispělo i prostředí nedávno zrekonstruovaného sportovního areálu v horním Benešově. Bohaté věcné ceny pro nejlepší i drobné dárky pro všechny zúčastněné věnovali partneři závodu, kterými byla společnost AMINOSTAR, s.r.o., Obec Benešov u Semil a pořadatelská T.J. Benešov. Závod byl uspořádán s podporou Libereckého kraje.

Podrobné informace, výsledky a fotografie jsou zveřejněny na internetových stránkách www.benesovusemil.cz.

Vytvořeno 17.5.2011 23:02:56 | přečteno 1458x | Ing. Jiří Lukeš