Benešov u Semil

12345

Pozvánka Benešovský duatlon 2011

kubicek mtb1s

Benešovský MTB duatlon hostí běžce a cyklisty v neděli 8. května 2011. Závod v kombinaci přespolního běhu a horské cyklistiky (běh - kolo – běh) je otevřen pro všechny kategorie od žactva po veterány. Podobně jako v předchozích ročnících je závod součástí Poháru Libereckého kraje v triatlonu a duatlonu.

Start v místním sportovním areálu je připraven na 10 hodin.  Na závodníky čekají tratě v okolí obce (mj. na svahu vrhu benešov, 564 m n. m.) o objemech 5 km (běh) – 15 km (MTB) – 3 km (běh) pro muže a veterány, resp. 3 – 8 – 3 km pro ženy, dorost, žactvo příchozí.

Duatlonový závod, spočívající v kombinaci dvou odlišných sportovních disciplín, běhu a cyklistiky, je v Benešově pořádán od roku 1991. V následujících letech, kdy se opakovaně pořádaly dokonce dva závody ročně, byl pevnou součástí regionálního Pojizerského poháru v duatlonu a triatlonu. Od roku 2004 je pořádán v terénní podobě jako MTB duatlon. Od roku 2005 součástí Poháru Libereckého kraje v triatlonu. V roce 2009 by závod vyhlášen jako Mistrovství Libereckého kraje v duatlonu v dospělých kategoriích, rok předtím v kategorii dorostu a žactva. V roce 2011 se benešovský závod koná již podevětadvacáté.

V průběhu své historie se benešovský závod může pochlubit výbornou sportovní úrovní, kterou zosobňují známé a úspěšné osobnosti tohoto sportu. Mezi účastníky a vítězi Benešovského duatlonu figurují například Štěpán Chroustovský (medailista z ME v duatlonu), František Žilák (vítěz českého poháru Xterra), Pavel Jindra (Mistr ČR a reprezentant v zimním TT), Petr Vejvoda a Jan Kubíček (oba reprezentanti na MS v terénním triatlonu na Havaji).

Přes nespornou sportovní úroveň zůstává závod také akcí pro širší sportující veřejnost. Pro začátečníky z řad mužů a veteránů, kteří si chtějí atmosféru závodu a kombinaci běhu a cyklistiky vyzkoušet, je dokonce vypsána kategorie příchozích na zkrácených tratích a bez nároku na ceny.

Hlavním partnerem závodu je vedle pořadatelské Tělovýchovné jednoty Benešov u Semil a Obce Benešov u Semil především společnost Aminostar, výrobce potravinových doplňků a sportovní výživy. Podrobné informace o závodě, včetně výsledků a fotografií, jsou zveřejněny na adrese www.benesovusemil.cz.

Jiří P. Lukeš, TJ Benešov u Semil

Partneři závodu

Znak obce

Vytvořeno 15.4.2011 17:36:42 | přečteno 1413x | Ing. Jiří Lukeš