Benešov u Semil

12345

Benešovský duatlon 2006 se staronovým vítězem

Počtyřiadvacáté se v Benešově u Semil sešli příznivci duatlonu, kombinace běhu a kola. V sobotu 20. května byl pro téměř tři desítky účastníků připraveny tratě v okolí Benešova u Semil. Muži a veteráni absolvovali po úvodním pětikilometrovém běhu 15 km na horském kole a závěrečný 3,5 km běh, dorost, ženy a příchozí čekaly závodili na tratích 3,5 - 8 - 3,5 km.

Na startu se tentokrát sešla nižší účast než v předchozích ročnících, na čemž se podepsala nabitá termínová listina, nepříznivá předpověď počasí a pozice duatlonu jako netradiční, ale náročné sportovní disciplíny. Přesto Benešov uvítal kvalitní závodníky v čele s vítězem z roku 2004 Petrem Vejvodou (Maxtri Liberec), předním českým duatlonistou a závodníkem Xterra. Ten také hned v úvodu běhu byl v čelní skupině společně s dalším favoritem Michalem Franckem, Martinem Cupákem a Radimem Berkou. O výsledku závodu tak rozhodovala cyklistická část, v které Petr Vejvoda převzal vedení od M. Francka a s přehledem zvítězil v čase 1:17:03). Nejlepším veteránem byl novic v této kategorii Petr Pivrnec (BC Sport Lomnice). Na kratších tratích zvítězil dorostenec Matěj Vodička (SK Slavia Praha, 1:00:22), následovaný svým otcem soutěžícím v kategorii příchozích a nejlepší ženou Helenou Randákovou.

Počasí závodu oproti původní nepříznivé předpovědi vcelku přálo (pršet začalo až po skončení závodu), nepříjemný byl pouze JV vítr, který však naštěstí brzdil z kopce a svým způsobem přispíval k bezpečnosti závodníků .. Nepříjemným okamžikem tak bal pouze pád a zranění polské závodnice Eweliny RABIŇÁK, která byla s odřeninami a pohmožděninami po pádu na odvodňovacím kanálku odvezena na ošetření do semilské nemocnice.

Nejlepším domácím závodníkem byl Roman Lukeš, který solidním šestým místem uhájil čest TJ Benešov na sportovním poli.

Zajímavosti ze závodu:

• Důstojné prostředí závodu poskytl rekonstruovaný areál v Horním Benešově s novými kabinami, kde našli odpovídající zázemí pořadatelé i závodníci.

• Nejstarším účastníkem byl domácí Jiří Lukeš (roč. 1945), startující na dlouhé trati v kategorii veteránů, nejmladším pak jeho vnuk Matěj Lukeš (roč. 1994), který absolvoval v kategorii dorostenců kratší trať. Oba si za své výkony zaslouží plné uznání.

• Závod byl čtvrtým dílem Poháru Libereckého kraje  2006 v triatlonu a duatlonu.

• Závod byl závěrečným dílem Benešovské kombinace 2005-2006.

• Vzhledem k nižší účasti není jisté, zda co do počtu zvítězili pořadatelé nad závodníky. Obzvláště, když oba hlavní pořadatelé (Roman a Jiří Lukešovi) se závodu aktivně zúčastnili.

• Na trati byli min. tři fotografové, očekávejte bohatou fotogalerii.

Vytvořeno 29.3.2010 1:02:24 | přečteno 1105x | Ing. Jiří Lukeš