Benešov u Semil

12345

Pozvánka na Benešovský duatlon 2010

img00001

Po roce jsou do Benešova u Semil opět zváni všichni příznivci jednoho z multisportů - duatlonu. Tělovýchovná jednota v sobotu 8. května 2010 pořádá 28. Benešovský duatlon, od roku 2004 s přívlastkem MTB (resp. terénní).

Duatlonový závod, spočívající v kombinaci dvou odlišných sportovních disciplín, běhu a kola, je v Benešově pořádán od roku 1991. V následujících letech, kdy se opakovaně pořádaly dokonce dva závody ročně, byl pevnou součástí regionálního Pojizerského poháru v duatlonu a triatlonu. Po jeho zániku byl od roku 2005 součástí Poháru Libereckého kraje v triatlonu. V roce 2009 by závod vyhlášen jako Mistrovství Libereckého kraje v duatlonu v dospělých kategoriích, rok předtím v mládežnických.

V průběhu své historie se benešovský závod může pochlubit výbornou sportovní úrovní, kterou zosobňují známé a úspěšné osobnosti tohoto sportu. Mezi účastníky a vítězi Benešovského duatlonu figurují například Štěpán Chroustovský (medailista z ME v duatlonu), František Žilák (vítěz českého poháru Xterra), Pavel Jindra (Mistr ČR a reprezentant v zimním TT), Petr Vejvoda a Jan Kubíček (oba reprezentanti na MS v terénním triatlonu na Havaji) a v neposlední řadě vítěz z roku 2009 Leoš Roušavý.

Přes tuto nespornou sportovní úroveň zůstává závod akcí pro širokou sportující veřejnost s regionu i mimo jeho hranice. Tradičně se na startu setkávají běžci, cyklisté, lyžaři, a triatlonisté, kteří chtějí absolvovat tuto nevšední a nelehkou kombinaci. Pro začátečníky z řad mužů a veteránů, kteří si chtějí atmosféru závodu a kombinaci běhu a cyklistiky vyzkoušet, je vedle hlavního závodu vypsána kategorie příchozích (bez rozdílu věku či pohlaví) na zkrácených tratích a bez nároku na ceny.

Tratě v Benešově u Semil a v okolí jsou situovány mj. na svahu stejnojmenného vrchu Benešov (567 m n. m.), přes jehož vrchol vede i cyklistická trať. Na účastníky jsou připraveny objemy 5 km běh, 15 km horské kolo a závěrečný 3 km běh pro muže a veterány, kratší varianta 3 - 8 - 3 km pro ženy, dorost, žactvo a příchozí. Začátek závodu je připraven na 14,00 hodin, závodní kancelář pro příjem přihlášek je otevřena od 12,30 hodin. Hromadný start proběhne ve dvou vlnách dle délky tratí. Centrem závodu, místem startu a cíle, je sportovní areál v Horním Benešově. Pro nejlepší v jednotlivých kategoriích jsou připraveny věcné ceny, startovné činí dle kategorie od 30 do 70 Kč.

Přijeďte do Benešova na duatlon! Když ne jako závodníci, přijeďte alespoň zafandit!
Na shledanou v Benešově u Semil. Více informací na www.benesovusemil.cz.

Novinky před startem

  • Na poslední chvíli byl vyhlášen Pohár Libereckého kraje 2010 v triatlonu, jehož je Benešovský duatlon součástí. Zároveň jsou žákovské kategorie součástí programu "Kraje talentům" (pohar).
  • Oproti předchozím ročníkům dochází k dílčím změnám trati závodu, a to především ve druhé části, která byla pouze pozvolným klesáním do cíle okruhu. Nově se tratě vyhábají místní části Nouzov a více se využívá trasa krátkého běžěckého okruhu na 3 kilometry. Po roční domlce se na trať vrací sjezd s následným atraktivním lesním stoupáním cca 1 km před cílem (mapa tratí).
  • Žákovské kategorie budou startovat společně s dorostem a ženami na objemech 3 - 8 - 3 kilometry (propozice)
  • Také duatlonový závod podpoří cenami společnost Aminostar, s.r.o. Nejlepší závodníci se tak mohou těšit na sportovní produkty a potravinové doplňky této společnosti. Drobný dárek je připraven pro každého startujícího.

Těšíme se na Vaši účast. Na shledanou v Benešově u Semil!

Vytvořeno 29.3.2010 0:31:23 - aktualizováno 20.5.2010 0:12:35 | přečteno 1209x | Ing. Jiří Lukeš