Benešov u Semil

12345

Xpower Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím 2011

IMGP4298

Pozvánka na 24. ročník závodu v maratónu a půlmaratónu.

Počtyřiadvacáté jsou do Benešova u Semil zváni všichni příznivci vytrvalostního běhu na start Xpower Benešovského maratónu Pojizeřím. Počtvrté se v rámci závodu uskuteční běh na půlmaratónské distanci.

Tělovýchovná jednota Benešov u Semil pořádá každoročně na počátku října dva běžecké závody, které jsou součástí tzv. Benešovského běžeckého podzimu. Jedná se o přespolní běh Benešovská 8, určený pro dětské a dospělé kategorie, a především Xpower Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím.

V poslední zářijovou sobotu proběhne v hořením Benešově a na svahu stejnojmenného vrchu přespolní běh v rácmi seriálu Xpower cup 2011 a dva týdny poté uvítá Benešov u Semil běžce-vytrvalce. V sobotu 9. října je na pořadu 24. ročník Benešovského maratónu Pojizeřím, jehož součástí je od roku 2008 Benešovský půlmaratón Pojizeřím. Trať závodu vede příjemným údolím Jizery a je vhodným typem závodu pro zkušené i začínající běžce. Kdo se necítí na celou maratónskou distanci, může se přihlásit právě na půlmaratón. Společný start obou tratí v 11:15 hodin, prezentace v prostoru startu probíhá od 9 hodin.

Údolí mezi Benešovem u Semil a Jabloncem nad Jizerou hostí maratónský běh už od roku 1976, od roku 1988 v organizované podobě. O významu akce hovoří i fakt, že zde v roce 2000 proběhlo veteránské mistrovství v maratónském běhu. Poté co se v roce 2007 konal v rámci maratónu závod koloběžkářů, v roce 2008 to byl maratón na kolečkových lyžích. V roce 2010 závod přivítal téměř 153 běžců a potvrdil trend nárůstu účastníků z předchozích ročníků. Přijďte i vy druhou říjnovou sobotu do Benešova. Srdečně zváni jsou závodníci, diváci i pořadatelé.

Hlavními partnery závodu jsou společnosti Aminostar a Motorland Bělá. Závod je pořádán s podporou Libereckého kraje a obce Benešov u Semil.

Vytvořeno 1.10.2011 11:39:46 | přečteno 1809x | Ing. Jiří Lukeš