Benešov u Semil

12345

13. Benešovský maratón pojizeřím v roce 2000 jako veteránský šampionát

Z pověření českého atletického svazu uspořádala TJ Benešov u Semil při svém již třináctém ročníku Benešovského maratónu pojizeřím mistrovství ČR veteránů mužů a žen v maratónu.

Na startu se sešlo 82 závodníků, z toho 67 z nich bojovalo v deseti kategoriích o titul Mistr ČR veteránů. Že veteráni běhat umí dokazuje fakt, že obsadili prvních sedm míst. Nejrychlejší z nich, Urbanec Vladimír z Kladna, zvítězil v čase 2:43:27, druhý, Slaměný Oldřich 2:47:31 a třetí Slavík Jiří 2:48:55. Nejrychlejší žena, Fořtová Iveta - bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, doběhla celkově na 35. místě, v čase 3:26:48. A druhá, Kovaříková Pavle s časem 3:35:24, se stala nejrychlejší veteránkou. Ani běžci z pořádající TJ se neztratili, nejlepší z nich, Roman Lukeš, vystoupil na stupně vítězů jako třetí v kategorii 18 - 39 let. Až moc teplé počasí nedovolilo závodníkům zaběhnout rychlejší časy a překonat traťové rekordy.

Děkujeme všem firmám a jednotlivcům za pomoc, protože bez nich by se toto mistrovství nemohlo uskutečnit