Benešov u Semil

12345

19. BENEŠOVSKÝ MARATÓN POJIZEŘÍM 2006

Na maratónské trati se v Benešově u Semil běhá již od roku 1976 (viz historie), byť tomu letošní 19. ročník nenasvědčuje. Po uplynulých třiceti letech oficiálních či neoficiálních maratónů bude ročník 2006 zapsán jako ročník rekordní. Na startu se v soboru 7. října 2006 postavilo celkem 88 běžců. Když připočteme čtyři koloběžkáře ve vloženém závodě, jedná se o 92 startujících na trati mezi Benešovem u Semil a Jabloncem nad JIzero.

Taková účast by si zajisté zasloužila lepší počasí, které naplnilo předchozí předpověď a za oblačné oblohy a teplot jen těsně nad deset stupňů dopřálo běžcům i nepříjemný déšť v druhé polovině závodu. Říká se "Konec dobrý, všechno dobré" a tak, když na vyhlášení již nepršelo, můžeme letošní ročník benešovského maratÓnu Pojizeřím hodnotit kladně.

Celkovým vítězem se stal Josef Chmelík z Poličky v čase 2:39:39 hodin. Byť tomu konečný čas nenasvědčuje, zprávy z trati o jeho vysokém tempu sváděly k myšlenkám na traťový rekord ... Po delší době tak vyhrál závodník z nejmladší kategorie A do 35 let. Na stupních vítězů ho doprovodili kolegové ze starších kategorií: obhájce prvenství Gareth Davies (Havířov, B 35-44 let) a Milan Plašil (Mlázovice, C 45-54 let). V dalších kategoriích zvítězili Jiří Javůrek (Horní Maršov, D 55-64 let) a Jiří Březina (Přerov, E 65-74 let). Nejrychlejší běžkyní v dobře obsazených ženských kategoriích se stala Jana Víchová (Benecko) v čase 3:31:00 hodin před Ivanou Pilařovou (SK Jizera).

Benešovské barvy kromě bohaté účasti pořadatelské měli své zastoupení i na startu. Nejlepším domácím běžcem se stal Jirka Hloušek, který v solidním čase 3:18:18 hodin obsadil celkové 32. místo, Pavel Cvrček (3:27:20) pak doběhl 41. Nestor benešovského závodu a jeden z hlavních pořadatelů, Pepa Hádek, letos závod nedokončil. Abychom byli kompletní, vítězem vloženého závodů koloběžek se stal jablonecký Richard Jisl ve výborném čase 1:41:30.

Věříme, že jubilejní dvacátý ročník v příštím roce přinese další navýšení účasti, a možná se dočkáme i rozšíření letošního koloběžkářského pokusu ... Každopádně je třeba poděkovat všem zúčastněným: běžcům za účast a předvedené výkony, pořadatelům za pomoc a sponzorům a partnerům za spolupráci při organizaci a zajištění závodu. Na shledanou při dalších sportovních akcích TJ Benešov a především 20. ročníku Benešovského maratónu Pojizeřím!

Vytvořeno 11.4.2010 23:30:03 | přečteno 1043x | Ing. Jiří Lukeš