Benešov u Semil

12345

21. Benešovský maratón s premiérovým půlmaratónem

Jako již tradičně každý rok se podzim v Benenešově u Semil nesl ve sportovním duchu. Název napovídá, jaké sportovní akce určené pro širokou sportovní veřejnost v měsíci říjnu proběhly. V sobotu 4. října odpoledne se konal 35. ročník přespolního běhu Benešovská 8. Další sportovní akce proběhla hned následující sobotu 11. října, a to 21. ročník silničního běhu "Benešovský maratón Pojizeřím". Ve stejný den premiérově proběhl i první ročník "Benešovského půlmaratónu Pojizeřím", který byl určen pro ty, kteří se necítí na celý maratón, ale chtějí se také proběhnout.

Maratón se uskutečnil na tradiční trati se startem v Dolním Benešově, Podmošně, s obrátkou před Jabloncem nad Jizerou a cílem opět v Podmošně. Na start se postavilo 73 borců v různých věkových kategoriích z celé České republiky a i několik zahraničních závodníků. Vítězem se stal, stejně jako v loňském roce, Gareth DAVIES v čase 2:42:44 hod.
Na trasu půlmaratónu se přihlásilo celkem 33 závodníků včetně tří benešovských, kteří nám jistě ostudu neudělali. Běželi po stejné trase jako maratónci, ale s otočkou za Peřimovským mostem. Vítězem se stal Jiří Čivrný ml. v čase 1:14:18. Benešovští závodníci obsadili 4. (R. Lukeš), 7. (J. Lukeš) a 14. místo (J. Hloušek).

Je nutné poděkovat hlavním organizátorům Jardovi Pikorovi a Pepovi Hádkovi, bez jejichž úsilí by akce neproběhla. Samozřejmě nesmíme zapomenou na velké množství dalších pořadatelů, kteří se podíleli na organizaci závodů. Všem, spoelčně s partnery závodu, patří velké poděkování. To platí i pro Obec Benešov, která byla jedním s patronů závodu.

Ve stejný den - 11. října odstartovali v Podmošně také závodníci na kolečkových lyžích, kteří absolvovali 1. Krkonošský maratón na kolečkových lyžích volnou technikou v délce 40,5 km. Odstartovali v Podmošně, shodně se otáčeli s půlmaratónem, ale Podmošnou pouze projížděli a pokračovali dále přes Semily do cíle ve Vysokém nad Jizerou. Tento závod pořádala ČKS SKI Vysoké nad Jizerou a TJ Benešov. Vítězem se stal Láďa Rygl z Vrchlabí (bývalý olympionik v severské kombinaci).

Vytvořeno 11.4.2010 23:35:05 | přečteno 1058x | Ing. Jiří Lukeš