Benešov u Semil

12345

Benešovský maratón Pojizeřím 2005

Osmnáctou kapitolu napsal v sobotu 8. října 2005 Benešovský maratón Pojizeřím. Za překrásného mírně větrného podzimního počasí se na start tohoto tradičního regionálního závodu postavilo 55 běžců a běžkyň. Na start závodu nacházejí tradičně cestu běžci i mimo region, jmenujme např. Prahu, Přerov, Olomouc, Opava nebo Uherské Hradiště, nejvzdálenější běžec přijel ze Žiliny.

Vítězem závodu, který je součástí seriálu „O Velkou cenu východních Čech“ se stal v čase 2:42:52 hod. Gareth Davies (Liga 100 Praha), nejlepší z kategorie nad 35 let. NA druhém místě doběhl nejrychlejší „pětačtyřicátník“ Milan Plašil (SL Mlátovice) a stupně vítězů doplnil vítěz z roku 2003 Tomáš Ulma (Praha). Nejrychlejší v ostatních věkových kategorií byli Jan Malý (Sokol Nová Paka, do 35 let), Josef Kobera (Dolní Olešnice, nad 55 let) a Jiří Březina (SK Přerov, nad 65 let). Mezi ženami byla nejlepší Šárka Kolbová (TK Opava) v čase 3:30:30 hod., v celkovém pořadí obsadila 29. místo.

Na trati se neztratili ani domácí a regionální závodníci. Jiří Hloušek (TJ Benešov) obsadil 19. místo, Martin Berka (Kozákov) doběhl při své premiéře 40. Nestor závodu, Josef Hádek (TJ Benešov) dokončil na 51. místě.

Pořadatelé by rádi poděkovali za pomoc a podporu sponzorům a partnerům závodu: BC SPORT Semily, BRAMAC, ELITE BOHEMIA, FILINGER a.s., HABA KUK Semily, HEIKO Semily, HYBLER Semily, CHALKO Semily, IMEX TRADE s.r.o. Vrchlabí, KUK Benešov, NTV SKLO, NÝDRLE, OBECNÍ ÚŘAD Benešov u Semil, SALEWA Benešov, Tiskárna GLOS Semily, TREVOS Semily, Truhlářství UDATNÝ, Vydavatelství GENTIANA.

Vytvořeno 11.4.2010 23:28:35 | přečteno 1305x | Ing. Jiří Lukeš