Benešov u Semil

12345

Běh na Zlaté návrší 2006

7. ročník běhu na Zlaté návrší 2006 konaný dne 2.9.2006 od 12.00 hodin. Start na hřišti TJ Sokol Benešov u Semil, cíl mohyla Hanče a Vrbaty, Horní Mísečky.

• Pořadatel: Sokol Benešov u Semil a TJ Benešov u Semil
  • Časově rozložený start, aby rychlejší běžci startovali později a tím byli v cíli všichni běžci s kratším rozestupem se tentokrát zdařil.
    Mezi 12:10 - 13.00hod. odstartovalo 5 běžců: Hádek Josef, Jiří Skořepa, Jiří Hloušek, Roman Lukeš a Jaroslav Mazánek.
    Na poslední chvíli se omluvili Jiří Vejnar, (málá trénovanost), Pavel Cvrček, - účast na cykl.časovce, Jaroslav Pikora (nízká trénovanost) a Vladimír Zikmund (pracovní povinnosti)
  • Volba trati do cíle k Mohyle Hanče a Vrbaty je na každém závodníkovi, ale tentokráte se všichni shodli a běželi klasickou trasu přes Roprachtice, Horní Dušnici. a Rezek ne přes Vysoké)
  • Délka běhu je asi 32 km, náročnost je na úrovni maratonu vzhledem k členitosti terénu a převýšení. Běh je částečně po silnici a částečně terénem.
  • Občerstvovací stanice: odbočka na Zimrově, Roprachtice u kravína, Horní Dušnice chata Ing. Holubičky, Vrbatova bouda s využitím kiosků a domluvených „domestiků“ - většinou rodinných příslušníků či známých na kole.
  • V cíli si skoro všichni doběhli v dobré pohodě celkem spokojeni, vzhledem k hlásícím se bolestem v kloubech kromě Jirky Skořepy ostatní běžci využili posledního autobusu od Vrbatovy boudy k Jilemnické boudě, kde měli v doprovodném vozidle TJ Š 1203 věci na převlečení.
  • Servis a doprovod zajišťovali: Jan Martinec s doprovodným vozidlem Š 1206 a dovezení na kole od Jilemnické boudy (po zaparkování vozidla) v ruksaku k Vrbatově boudě převlečení a občerstvení dle potřeb běžců. Návrat do Benešova byl v 19 hod.
  • Běh byl propagován v kabelové televizi a nabídkou i pro širokou veřejnost, lyžaře a maratonce, na poslední chvíli se několik běžců omluvilo (malý objem trénovanosti).
  • Počasí bylo zpočátku polojasno 19 stupňů, ve 1.400 m vítr, 13 stupňů, z pohledu běžců bylo zpočátku příliš teplo, později příznivě. V předchozích dnech i následném dni bylo ošklivo, pršelo a byla zima.
  • Pořadatelé a servis na trati: Jan Martinec, Jaroslava Hloušková, Matěj Lukeš
  • Doprava: jako doprovodné vozidlo a pro svoz závodníků zpět do místa startu poskytl vozidlo TJ - Š 1203
  • Občerstvení: vlastní