Benešov u Semil

12345

Běh na Zlaté návrší 2008

9. ročníku běhu na Zlaté návrší 2008 „Letní lyžařovo trápení“ konaného v neděli 27.8.2008 od 9.00 hod. Start na hřišti TJ Sokol Benešov u Semil, cíl mohyla Hanče a Vrbaty, Horní Mísečky.

• V 9:00 odstartovalo 7 běžců: z toho 2 místní a to Jiří Hloušek a Roman Lukeš, dále to byli Jaroslav Mazánek ze Semil, Jan Zahradník z Vrchlabí, Martin Schmoranz z Vysokého, Jan Šubrt ze Sytové a Lukáš Dvořák z Kyjí u Lomnice. Tradiční účastník Pepa Hádek (běžel již 7 ročníků) byl tentokrát pořadatelem a kameramanem .
  • Volba trati do cíle k Mohyle Hanče a Vrbaty je na každém závodníkovi, tentokráte většina běžela klasickou trasu přes Roprachtice, Horní Dušnici. a Rezek jen Jan Šubrt až do Poniklé zvolil běh po pojizerské silnici, od Rezku jako ostatní. Délka běhu je 30-34 km náročnost je na úrovni maratónu vzhledem k členitosti terénu a převýšení. Běh je částečně po silnici a částečně terénem.
  • Občerstvovací stanice: odbočka na Zimrově, Roprachtice u kravína, Horní Dušnice Vrbatova bouda s využitím kiosků a domluvených „domestiků“ - většinou rodinných příslušníků či známých na kole.
  • Do cíle si skoro všichni doběhli v dobré pohodě a spokojeni a to ještě většinu čekal 5 km seběh k Jilemnické boudě, kde měli v doprovodném vozidle TJ Š 1203 věci na převlečení.
  • Servis a doprovod zajišťovali: Jan Martinec, Pepa Hádek s kamerou s doprovodným vozidlem Š 1203 a dovezení na kole od Jilemnické boudy (po zaparkování vozidla) v ruksaku k Vrbatově boudě (převlečení a občerstvení dle potřeb běžců). Návrat do Benešova byl ve 14 hod. Další servis zajišťovali rodinní příslušníci závodníků.
  • Běh byl propagován v kabelové televizi na www stránkách i v místním tisku s nabídkou i pro lyžaře a maratonce,. Foto a výsledky z této akce jsou na www stránkách obce Benešov u Semil www.benesovusemil.cz
  • Počasí bylo pro běh vyhovující (v nižších polohách až moc teplo) - jasno až polojasno 25 stupňů, ve výšce od 800 m , polojasno, svěží vítr, teplota kolem 20 stupňů, velmi dobrá viditelnost