Benešov u Semil

12345

Běh na Zlaté návrší 2011

PICT0286

Sokol Benešov a TJ Benešov u Semil Vás zvou na 12. ročník horského běhu z Benešova k mohyle Hanče a Vrbaty.

• Trasa :
    Trasu si každý volí sám. Důležitá je předstartovní příprava nad mapou a zvolení optimální trasy. Nejkratší není vždy nejrychlejší!
    Důležitý je celkový čas běhu, který si každý měří sám (v cíli bude pořadatel s náhradními věcmi ). Akce jen jen pro tvrdé nátury!
  • Délka běhu je cca 30 km.
    Náročnost je na úrovni maratónu (vzhledem k obtížnosti terénu, a převýšení).
    Běh je asi polovinou po silnici a polovinou terénem./li>
  • Občerstvení :
    Nad Příkrým, Roprachtice - u kravína, Horní Dušnice (?), Rezek (?), Zlaté návrší.
  • Servis a doprovod :
    Zpětný odvoz. Vhodný je osobní doprovod každého běžce (např. na horském kole) rodinným příslušníkem nebo kamarádem.
  • Bližší info :
  • Upozornění :
    Nejedná se oficiální akci či závod, ale o společný trénink. Akce koná na území KRNAP, dodržujte zásady pohybu v přírodě!!

Zápis

V 9:00 odstartovalo 9 závodníků z toho 2 místní a to Jiří Lukeš a Láďa Matura, dále to byli Pepa Vejnar, Josef Kavalír, David Salaba, Aleš Kožnar, Petr Nesvadba, Ivo Havlíček, Aleš Malý, všichni zkušení borci a často i s mezinárodními úspěchy. Tradiční účastník Pepa Hádek (běžel již 7 ročníků) byl tentokrát pořadatelem a kameramanem .

Volba trati do cíle k Mohyle Hanče a Vrbaty je na každém závodníkovi, tentokráte většina běžela klasickou trasu přes, Škodějov, Roprachtice, Horní Dušnici. a Rezek, pojizerskou silnici, benešovští borci zvolili trasu přes Vysoké a Jabloneček. Délka běhu je 27-32 km, náročnost je na úrovni maratonu vzhledem k členitosti terénu a převýšení – cca 1.500 m. Běh je částečně po silnici a částečně terénem.

Do cíle si všichni doběhli v dobré pohodě a spokojeni a to ještě většinu čekal 5 km seběh k Jilemnické boudě, kde měli v doprovodném vozidle Opel věci na převlečení a občerstvení.

Občerstvovací stanice: za Příkrým, odbočka na Zimrově, Horní Dušnice a v cíli u mohyly Hanče a Vrbaty zajišťoval obecní (SDH) devítimístný Opel a též auto jednoho z běžců, jejichž manželky stihly občerstvit i některé běžce na Rezku. Na kole tentokrát jako domestik jel Roman Lukeš

Servis a doprovod zajišťovali Jan Martinec, Pepa Hádek s kamerou Bylo zajištěno dovezení na kole od Jilemnické boudy (po zaparkování vozidla) v ruksaku k Vrbatově boudě převlečení a občerstvení dle potřeb běžců. Návrat do Benešova byl ve 14 hod. Další servis zajišťovali rodinní příslušníci závodníků.

Běh byl propagován v kabelové televizi na www stránkách i v místním tisku s nabídkou i pro lyžaře a maratonce,. Foto a výsledky z této akce jsou na www stránkách obce Benešov u Semil www.benesovusemil.cz

Počasí bylo pro běh celkem vyhovující, v průběhu mrholilo, u mohyly mírný déšť (ve vyšších polohách zima). Zamračeno 15 stupňů, ve výšce od 800 m, vítr, mlha teplota kolem 7 stupňů, velmi malá viditelnost

Doprava: jako doprovodné vozidlo a pro svoz závodníků zpět do místa startuposkytla vozidlo obec (SDH) – za vybrané startovné á 50,- Kč byla nakoupena nafta a nápoje. K dispozici byla též voda na umytí.