Benešov u Semil

12345

Běh na Zlaté návrší 2012

S6302886

Pořadatelé z T.J. Sokol Benešov a TJ Benešov u Semil připravili 13. ročník horského běhu z Benešova k mohyle Hanče a Vrbaty.

• Trasa :
    Trasu si každý volí sám. Důležitá je předstartovní příprava nad mapou a zvolení optimální trasy. Nejkratší není vždy nejrychlejší!
    Důležitý je celkový čas běhu, který si každý měří sám (v cíli bude pořadatel s náhradními věcmi ). Akce jen jen pro tvrdé nátury!
  • Délka běhu je cca 28 km.
    Náročnost je na úrovni maratónu (vzhledem k obtížnosti terénu, a převýšení).
    Běh je asi polovinou po silnici a polovinou terénem (dle zvolené trasy).
  • Občerstvení :
    Nad Příkrým, Roprachtice - u kravína, Dolní Dušnice (?), Rezek (?), Zlaté návrší.
  • Servis a doprovod :
    Pořadatel zajistí zpětný odvoz. Vhodný je osobní doprovod každého běžce (např. na horském kole) rodinným příslušníkem nebo kamarádem.
  • Bližší info :
  • Upozornění :
    Nejedná se oficiální akci či závod, ale o společný trénink. Akce koná na území KRNAP, dodržujte zásady pohybu v přírodě!!
  • Poznámka:
    Závod je součástí turistické části seriálu Vrchlapák 2012
  • Letáček ikona souboruBěh Zlaté návrší 2012 ke stažení
  • Možné alternativní trasy :
  • Předchozí ročníky

Zápis, výsledky

Zápis z 13. ročníku běhu na Zlaté návrší 2012 -„Letní lyžařovo trápení“ konaného v neděli 5.8.2012 od 9.00, start na hřišti TJ Sokol Benešov u Semil – cíl mohyla Hanče a Vrbaty, Horní Mísečky.

V 9:00 odstartovalo 9 závodníků z toho 4 místní, a to Jiří a Roman Lukešovi, Jirka Hloušek a Jarda Pikora (běžel poprvé), dále to byli Pepa Vejnar a Kožnar Aleš z Jilemnice, Petr Nesvadba, Jan Zahradník z Vrchlabí a Petr Mašek jako nováček. Všichni běžci jsou  zkušení borci a někteří i s mezinárodními úspěchy. Pepa Vejnar příští týden odlétá reprezentovat do Austrálie a na Nový Zéland. Tradiční účastník Pepa Hádek (běžel již 7 ročníků) byl tentokrát pořadatel a kameraman.

Volba trati do cíle k Mohyle Hanče a Vrbaty je na každém závodníkovi, tentokráte všichni  běželi klasickou trasu přes, Škodějov, Roprachtice, Horní Dušnici. a Rezek, pojizerskou silnici, tentokráte nikdo nezvolil ani přes  Vysoké a Jabloneček. Délka běhu je 27-28 km, náročnost je na úrovni maratonu vzhledem k členitosti terénu a převýšení – cca 1.000 m. Běh je částečně po silnici a částečně terénem.

Občerstvovací stanice: za Příkrým, Zimrov,  Horní Dušnice a v cíli u mohyly Hanče a Vrbaty. Na kole tentokrát jako domestik jel Aleš Hybšman, který ale na Zimově píchl a musel se vrátit, což Jardu Pikoru nijak nerozhodilo a jako nejstarší účastník překvapil výborným časem a tím, jak si s náročnou tratí poradil.

Do cíle si všichni doběhli v dobré pohodě a spokojeni a to ještě většinu čekal 5 km seběh k Jilemnické boudě, kde měli v doprovodném vozidle Opel věci na převlečení a občerstvení.

Servis a doprovod zajišťovali: Jan Martinec, Pepa Hádek s kamerou Bylo zajištěno dovezení na kole od Jilemnické boudy (po zaparkování vozidla) v ruksaku k Vrbatově boudě převlečení a občerstvení dle potřeb běžců. Návrat do Benešova byl  ve 14 hod.

Běh byl propagován v kabelové televizi na www stránkách i v místním tisku s nabídkou i pro lyžaře a maratonce,. Též byl tradičně součástí serie lyžařů běžců“Vrchlapák“  Foto a výsledky z této akce jsou na www stránkách obce Benešov u Semil www.benesovusemil.cz

Počasí bylo pro běh vyhovující, polojasno,  dole spíše tepleji, ve vyšších polohách pofukoval větřík, viditelnost velmi dobrá.