Benešov u Semil

12345

Sport v Benešově

Sport v Benešově má dlouhou tradici a sportovní kalendář je bohatý a pestrý. Při sportovních akcích přijde v průběhu roku postupně řada na lyžaře-běžce, duatlonisty , přespolní běžce i maratónce.

Na své si přijdou i cyklisté při akcích spřáteleného Klubu českých cyklistů v Semilech, které se konají na území obce. Sportovci TJ také reprezentují Benešov při nejrůznějších závodech a soutěžích často po celé republice. V zimě jsou v blízkosti Benešova upravované lyžařské stopy pro vyznavače běžeckého lyžování.

Sportovní akce TJ

V průběhu podzimních, zimních a jarních měsíců se scházejí rozličné skupiny a složky při společném cvičení v místní tělocvičně základní školy.

Volejbalový oddíl, ač složen převážně z přespolních, reprezentuje obec v krajské soutěži. V roce 2000 byla také znovuobnovena tradice oddílu ledního hokeje HC TJ Benešov. Hokejové družstvo hraje okresní soutěž neregistrovaných (Lomnická hokejová liga).

Klub českých turistů pořádá v průběhu roku několik výletů a zájezdů pro dospělé, děti i celé rodiny. Tradiční je i dětský tábor v Krčkovicích. V nedávných letech byla znovuobnovená činnost Sokola. Mezi jeho aktivity patří např. fotbalový turnaj pro neregistrované.


Další sportovní akce (TJ Sokol Benešov u Semil)

sdh plamen021, obrázek se otevře v novém okněKe sportu musíme připočítat i požární sport. Družstva SDH Benešov nejen reprezentují obec při nejrůznějších soutěžích, ale také pořádají soutěž, zařazenou do Superpoháru "O pohár SDH Benešov". Pro nejmenší děti připravují všechny spolky společně se ZŠ dětský den plný nejrůznějších soutěží.

Vytvořeno 22.11.2009 23:49:14 | přečteno 4657x | Ing. Jiří Lukeš