Benešov u Semil

12345

Region Horní Pojizeří

Region Horní Pojizeří se rozkládá na severovýchodě Čech mezi Českým rájem a nejvyšším českým pohořím - Krkonoše. Tepnu regionu tvoří řeka Jizera, která zároveň tvoří spojení mezi zmíněnými dvěma regiony.

Svojí polohou a charakterem krajiny vytváří Horní Pojizeří nepřeberné možnosti pro turistiku a především stále atraktivnější cykloturistiku. Ne nadarmo si region dal do záhlaví heslo "Krajina dalekých rozhledů a hlubokých údolí". Podhůří Krkonoš se zde snoubí s pestrou krajinou Českého ráje, zimní krkonošské království ne jedné straně a letní turistika s koupáním v českorajských rybnících dávají regionu punc ideálního výchozího místa pro celoroční pobyt (nižší ceny za služby jsou zde samozřejmostí).

Samo území Horního Pojizeří má také turistům co nabídnout - je to především čistá příroda, pestrá krajina, klid a nezbytné turistické zajímavosti v čele s hojně navštěvovanými Bozkovskými dolomitovými jeskyněmi, památnou horou Kozákov, či atraktivní Riegrovou turistickou stezkou.

V obcích naleznete tradiční pojizerskou architekturu s roubenými chalupami, jako prsty k nebesům se tyčí věže kostelů, památné stromy vypovídají historii přírody a z vrcholů podkrkonošské pahorkatiny můžete shlédnout do hlubokých a klidných údolí řeky Jizery, Olešky či Kamenice. V těchto údolích pak při Vašem putování můžete sledovat klidné zátočiny i technické atraktivity v podobě některých mostů (Bysterský most)

K tomu, aby potřeby návštěvníků a turistů byly uspokojeny je připravena široká škála služeb, v čele s ubytováním nebo příjemnými hospůdkami, nebo třeba koupalištěm. Srdcem Horního Pojizeří, ač není členem mikroregionu , je město Semily, které nabídne další služby, odpovídající okresní metropoli s téměř 10ti tisíci obyvatel.

Komplexní informace o regionu, jeho zajímavostech a poskytovaných službách najdete v Městském informačním středisku v Semilech na adrese:

Městské informační středisko
Riegrovo náměstí 68, 51301 Semily
tel.,fax: 481 624 721
e-mail: info@semily.cz

Vytvořeno 1.12.2009 0:58:19 | přečteno 3079x | Ing. Jiří Lukeš