Benešov u Semil

12345

Benešovský Bloudil 2022

Bloudil 2022

Spolek Kulturníci vás zve na turisticko-dovednostní soutěž družstev pro mládež a dospělé.

Po dvouleté nucené pauze tu máme další, již desátý ročník benešovského Bloudila. Pod taktovkou našeho nového spolku Kulturníci z.s. vás čeká ověřená klasika i pár novinek.

Trasa dlouhá dvanáct nebo osmnáct kilometrů vás provede po Benešově a jeho okolí šesti etapami se spoustou kontrolních bodů a pěti stanovišti, na nichž budete plnit spoustu zajímavých úkolů. 

Zakončení se uskuteční v restauraci Slunce, kde bude po vyhlášení výsledků volná zábava s muzikou.

Moc se na vás těšíme a doufáme, že si akci společně v hojném počtu užijeme....

Co nás čeká a nemine

Jak už nám napovídá název „Bloudil“, půjde o turistickou soutěž plnou různých úkolů a dobrodružství.

Po půl osmé ráno na startovním stanovišti v kabinách TJ vám po krátké prezentaci bude přidělena mapa a bodovací karta. Následně můžou dvou až pěti členná družstva po seznámení s pravidly vyrazit vstříc osmnácti (závodníci) nebo dvanácti (turisti) kilometrovému okruhu.

Ten je rozdělen do šesti etap s pěti stanovišti (pro turisty pět etap se čtyřmi stanovišti). Na každou z těchto etap vám bude udělen časový limit, ve kterém musí celé družstvo dojít na další stanoviště, jinak bude penalizováno pěti body za každých započatých pět minut nad limit. V každé etapě je pět až šest kontrolních bodů, které byste měli projít, uhodnout na nich zadaný úkol a zapsat jej do bodovací karty. Každý správně nalezený kontrolní bod je ohodnocen čtyřmi body.

Po příchodu na stanoviště na vás bude čekat naše hlídka, která vám předá k vyplnění vědomostní kvíz a rozdá úkoly pro plnění dovedností daného stanoviště ( např. chování a přežití v přírodě, psychická i fyzická zdatnost a další). Stanoviště je bodováno dle splnění max. deseti body za každý úkol plus každá uhodnutá otázka z kvízu jedním bodem. Na čtvrtém ( třetím turisti ) stanovišti je pro vás zdarma připravené občerstvení v podobě špekáčků, zeleniny, něčeho sladkého a samozřejmě pití (voda, limo, pivo, káva a čaj).

Po splnění úkolů a po vámi zvoleném času odpočinku vyrážíte ze stanoviště vstříc dalším zážitkům. Celý proces se opakuje, dokud nedojdete na páté ( čtvrté turisti ) stanoviště. Z něj vám již necháme volnou trasu a čas na dojití do cíle.

Cíl bude v restauraci Slunce, kam byste měli dorazit nejpozději v šest hodin. Zde vám budou sečteny body a v daný čas předány ceny a diplomy. Po příchodu na vás bude čekat občerstvení (teplá a studená kuchyně, pití všeho druhu) a po vyhlášení výsledků volná zábava s večerní muzikou.

Případné dotazy a připomínky rádi zodpovíme na tel. 739 424 945 nebo na bachman.tomas@seznam.cz . Najdete nás také na facebooku https://www.facebook.com/kulturnici, kde se dovíte něco málo o nás a o našich dalších aktivitách.

Těšíme se na vaši účast.
Kulturníci z.s.

Vytvořeno 9.5.2022 23:15:20 | přečteno 469x | Ing. Jiří Lukeš