Benešov u Semil

12345

Benešov hostil třicátý duatlon

S6302523

Potřicáté hostil Benešov u Semil v neděli 6. května 2012 příznivce duatlonu – kombinace běhu a cyklistiky. Benešovský duatlon se v místním sportovním areálu jezdí od roku 1991 (v letech 1992 až 1999 se zde konaly dva duatlonové závody). Od roku 2004 do současnosti se závod jezdí v terénní podobě, tzn. kombinace přespolního běhu a MTB.

  

Jubilejní ročník přivítal na startu v benešovském sportovním areálu čtyřicítku závodnic a závodníků, které čekaly tradiční tratě na svazích vrchu Benešov (567 m n.m.), který všichni zdolali v rámci cyklistické části. Muži a veteráni čekaly objemy 5 km běh – 17 km kolo – 3 km běh, ženy, dorost a žactvo absolvovali 3 – 8 – 3 km.

V 10 hodin odstartovali na delší trať muži a veteráni. Od začátku kontroloval čelo závodu Pavel Jindra (Labe Tri club), kterému sekundoval David Štangler (Loko Trutnov). Zajímavé zvraty přinesla cyklistická část, kdy Pavel Jindra řešil technické problémy a na čelo výborným cyklistickém výkonem dotahoval domácí Ladislav Matura. Hlavní favorit závodu Pavel Jindra (mj. reprezentant a mistr ČR v zimním triatlonu) nakonec uhájil svoji pozici a zvítězil v čase 1:25:13 před Davidem Štanglerem. Třetí místo vybojoval v závěrečném běhu Jan Čech (SKI Jilemnice) před Ladislavem Maturou. Celkové páté místo obsadil nejlepší veterán Jiří Lukeš (TJ Benešov) v čase 1:30:04.

Pět minut po hlavním závodu se vydali na kratší trať kategorie ženy, dorost a žactvo. Početné zastoupení zde měl ČKS SKI Jilemnice. Možná překvapivým vítězem se stal starší žák Vojta Kudrnáč v čase 1:01:12 před nejrychlejší ženou Lenkou Cibulkovou (TJ Slavoj Český Brod). Až čtvrtého nejrychlejšího času dosáhl nejlepší dorostenec František Kožnar (SKI Jilemnice), na čemž se však podepsala časová penalizace za nesprávný průběh depem do závěrečného běhu. Mezi žákyněmi zvítězila Andrea Soukupová (SKI Jilemnice). Ani zde se neztratily domácí barvy zastoupené bronzovým dorostencem Michalem Bařinkou (TJ Benešov).

Přes nepříznivou předpověď a předchozí déšť proběhl závod za příznivých podmínek bez významnějších kolizí a zranění. Noční déšť zpomalil v některých úsecích traď, po předchozím suchu ale neučinil ze závodu bahenní lázně. I potřicáté si závod uchoval solidní účast a dobrou sportovní kvalitu, na které se však projevil nabitý kalendář v podobě termínové kolize s Lesním během Kalichem a sobotním MČR v duatlonu Krušnoman.

Závod se jel jako součást Poháru Libereckého kraje v duatlonu a triatlonu 2012 a také jako druhý díl Benešovské kombinace 2012. Soutěž o nejvšestrannějšího závodníka benešovských akcí kromě duatlonu zahrnuje zimní Benešovskou 15 a na podzim ji uzavírá přespolní běh Benešovská osmička. Po dvou dílech je v čele mužů a veteránů domácí Jiří Lukeš před Karlem Soukupem a Petrem Svobodou (oba SKI Jilemnice), mezi ženami a dívkami vede Eliška Závěrková (TJ Semily) před Kateřinou Svobodovou (SKI Jilemnice).

Závod připravila místní Tělovýchovná jednota s podporou obce Benešov u Semil. Hlavním partnerem závodu se stala společnost Aminostar s.r.o., která pro účastníky závodu a vítěze kategorií věnovala věcné ceny v podobě sportovní výživy z řady Xpower. Kromě partnerů patří poděkování především řadě dobrovolných pořadatelů, kteří obětovali nedělní dopoledne a významnou měrou přispěli k bezproblémovému průběhu závodu.

Kompletní výsledky, fotografie a video ze závodu, stejně jako další informace z dění v Benešově u Semil jsou zveřejněny na stránkách www.benesovusemil.cz. 

2012

S6302523

S6302523

 
S6302499

S6302499

 
S6302575

S6302575

 
 
Vytvořeno 17.5.2012 13:34:53 | přečteno 1798x | Ing. Jiří Lukeš