Benešov u Semil

12345

Zprávy ze školičky

IMG 1720

Informace ze ZŠ a MŠ Beenšov v dubnových Benešovských novinách.

Připravujeme

  • 29. duben 2011 (pátek): Sovy a draví ptáci (od 10,15 hod. ve škole).
  • 30. duben 2011 (sobota): vystoupení dětí na čarodějnicích (tanec, zpěv – I. Kulichová, J. Vávra). Začátek programu v 18,30 hod.
  • 3. květen 2011 (úterý): Besídka dětí MŠ a ZŠ ke Dni matek v učebně 1. a 3. ročníku (začátek v 15 hodin).
  • Červen 2011 (středa): Sněhurka, Zlatý kolovrat - představení pro děti semilských i okolních škol a klienty Domova Tereza (aula Gymnázia Ivana Olbrachta od 10 hod.). Zájemci z řad rodičů a prarodičů se mohou přijít na představení podívat.

Proběhlo

  • Slavnost slabikáře se uskutečnila v rámci třídních schůzek v úterý 26. dubna od 14,30 – 15 hod. za přítomnosti rodičů a prarodičů žáků 1. ročníku, ale i svých starších kamarádů ze školní družiny. Děti nejen četly, ale také psaly, počítaly, zpívaly, hrály na flétnu a poznávaly, kolik je hodin. V závěru slavnosti byli prvňáci – A. Mifková, J. J. Celler a Vl. Reichl - pasováni na čtenáře a šli si do školní knihovny vypůjčit svou první knížku.
  • Plavání v Jilemnici (10 lekcí) navštěvují žáci 3. a 4. ročníku i děti MŠ od 28. března pravidelně každé pondělí. Letos jsme dostali méně výhodný termín, odjíždíme od školy autobusem se ZŠ a MŠ Chuchelna už v 7,45 hod.

Nové knihy

Do školní knihovny byly v levných knihách zakoupeny tyto knihy: Enšpígl a jeho šibalství, Řecké báje, Zmužilí objevitelé a další knížky.

Práce na škole

O velikonočních prázdninách provedl pan Jiří Trejbal údržbu akumulačních kamen ve škole a školce, chystáme se na rekonstrukci oplocení zahrady MŠ.

Na návštěvě v loukovské škole

Ve středu 20. dubna jsem na pozvání navštívil Oslavu Velikonoc v Krakonošově základní škole Loukov. Bylo to příjemné hned z několika důvodů. Pracují zde 4 kolegyně, které jsem učil, další znám a rád je vidím. Zajímala mě i proměna školy. Více než hodinový pořad v sále OÚ, složený ze zpěvu, tance, recitace, ale hlavně z krátkých scének zahraných na texty našich básníků a spisovatelů, mě v mnohém inspiroval. Účinkovaly děti ZŠ i MŠ. Výkony některých herců byly pozoruhodné a pobavily. Nechyběl ani prodej vkusných výrobků. V tvořivých dílnách jste si mohli zkusit pletení pomlázek a barvení vajíček, došlo také na sportovní aktivity, připraveno bylo občerstvení. Samotná škola je pěkně vyzdobená a dobře vybavená, hned vedle ní mají moderní hřiště. Znovu jsem si uvědomil důležitost školy pro život obce. Přišlo hodně lidí.

Vytvořeno 17.5.2011 22:05:15 | přečteno 1450x | Ing. Jiří Lukeš