Benešov u Semil

12345

Vánoční hry benešovských dětí okouzlily děti i pedagožky

Dne 22. prosince 2011 zahráli žáci naší školy v aule Gymnázia I. Olbrachta dvě představení (Vánoční hra o narození Ježíše Krista a Štědrej den v Kerkonošich) dětem ZŠ I. Olbrachta a klientům Domova Tereza.

Hry zhlédlo 172 dětí semilské školy. S učiteli, klienty Domova Tereza a jejich doprovodem bylo v sále asi 190 návštěvníků. Obě hry trvají zhruba 40 minut. Uvědomíme-li si, že herci jsou žáky 1. – 5. ročníku, pak uznáte, že si zaslouží pochvalu za to, jak vše zvládli.

Diváci nešetřili slovy uznání. Některé děti i učitelky tak učinily přímo na sále, večer mi pak napsala paní učitelka Ludmila Bachtíková osobní email, z něhož rád pár myšlenek ocituji:

Dnes jste u nás v aule byli skvělí! Představení ocenily nejen učitelky, ale hlavně děti, což nebývá časté. Pochval ty svoje žáčky. Těšíme se na další pořady a moc a moc děkujeme…“

Pochvalu si skutečně zaslouží všechny děti (od nás dostaly čokoládu, ZŠ I. Olbrachta přidala každému pitíčko a tatranku), ale také paní učitelka Jitka Lampová, jež se neúnavně starala
o kostýmy, rekvizity a organizaci dětí při nácviku her i při jejich provedení.
Pí vychovatelka Jana Zajícová vyrobila z materiálu, který nám nezištně darovala pí Dana Cellerová, vkusné kulisy. Paní Bc. Marie Vojtíšková, ředitelka Domova Tereza, zapůjčila v rámci dobré vzájemné spolupráce automobil na jejich odvoz. Pánové Ladislavové Maturové - st. a ml., pomohli při výrobě kulis, rodiče dětí zase při přípravě kostýmů. Inu, divadlo vždy stmeluje lidi.

Co říci závěrem… „Byl to pěknej výlet,“ pravil jeden žák.

Jaroslav Vávra

P. S. Paní učitelka Iva Bělková slíbila, že nám pošle fotografie. Sledujte stránky obce.

Vytvořeno 2.1.2012 23:30:09 | přečteno 1895x | Ing. Jiří Lukeš